Posadzki Sochaczew Płock Kutno Łowicz Łódź -Sprawdź!

mastering studio
Mix mastering, miks mastering, mastering studio co to?
2 lipca 2014
drony płock
Filmowanie z powietrza Płock, drony i inne bajery!
27 października 2014

Wykonanie posadzki w Sochaczewie i Płocku

Kiedy zbudujemy już swój upatrzony dom lub jesteśmy inwestorem, który kończy budowę na przykład jakiejś hali produkcyjnej, dochodzimy do takiego momentu kiedy w końcu należy wykonać posadzkę. Wielu ludzi, przede wszystkim mężczyzn, którzy nie mają styczności z pracami budowlanymi zadaje sobie bardzo często pytanie jak taką posadzkę należy prawidłowo wykonać. Pierwszy problem pojawia się już przy proporcjach, jednak on zostanie omówiony nieco później. Należy pamiętać, że wylewkę trzeba przede wszystkim zdylatować, a pola zazbroić siatką. Wracając do proporcji, to wcale nie jest to taka prosta sprawa, jakby wydawało się na pierwszy rzut oka. Wylewka powinna być zrobiona z jastrychu cementowego o określonej wytrzymałości na naciskanie, która nie powinna przekraczać 25 MPa.

posadzki sochaczew

Tak więc beton należy zamówić w betoniarni lub kupić odpowiedni fabryczny jastrych. Jastrych powinien być taki, by można było sporządzić warstwę o grubości minimum trzech do pięciu centymetrów. Następnie na budowie należy dodać do niego jedynie wody. Proporcja wody zazwyczaj podana jest na worku. Praktyka jednak pokazuje, że tego typu wylewkę przygotowuje się z zaprawy cementowej, chociaż nie jest to najlepsze rozwiązanie. W tym przypadku proporcja objętościowa cementu do piasku wynosi jeden do trzech. Oznacza to, że na jeden metr zaprawy należy zastosować trzysta pięćdziesiąt do czterystu kilogramów cementu. Piasek powinien być płukany, a najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie mieszaniny piasku i żwiru o ziarnach około czterech milimetrów. Ilość wody na jeden metr zaprawy powinna wynosić mniej więcej dwieście litrów. Jeżeli zastosujemy zbyt dużą ilość wody może to doprowadzić do spękania wylewki bądź też wszelkich innych wad.

Posadzki robione w Kutnie, Łowiczu, Łodzi u Tyrajskich!

Ponadto wylewki powinny być chronione przed zbyt szybkim wysychaniem. Jak widać z powyższego opisu wykonanie posadzki sochaczew nie jest tak łatwym zadaniem, jakby się wydawało na pierwszy rzut oka. Dlatego też to zadanie lepiej powierzyć profesjonalnie do tego przygotowanym przedsiębiorstwom, które posiadają duże doświadczenie w tej dziedzinie. Na koniec należy wspomnieć o różnego rodzaju posadzkach. W tej kategorii wymienić można między innymi posadzki do domów i mieszkań, posadzki przeznaczone do różnego rodzaju hal produkcyjnych, magazynów, sklepów, wszelkich budynków użyteczności publicznej. Ponadto wyróżnić można posadzki betonowe, żywiczne, posadzki dekoracyjne oraz wiele innych. Każda z tych posadzek ma inne zastosowanie i przeznaczona jest do określonego rodzaju budynku.

Komentarze są wyłączone.