baza firm
Wyróżnij się w Internecie!
21 grudnia 2014
wóz paszowy fider od zamet paszowóz
Dobry wóz paszowy FIDER od ZAMET z Płocka
19 maja 2015
pediatra płock

Pomoże Ci specjalista chorób płuc!

Zanim nasza pociecha opuści domowe gniazdo, każdy rodzic przynajmniej kilka razy w życiu zetknie się z problemem infekcji dróg oddechowych. Będą to najczęściej niewielkie katary czy kaszelek, który skutecznie sami wyleczymy domowymi sposobami babć, ale czasem może pojawić się poważniejszy problem, a co gorsze – nie dający się zastraszyć czosnkom, cebulom i gorczycom. Najczęściej odwiedzanym wówczas lekarzem jest pediatra płock. To właśnie on najczęściej jest naszym rodzinnym lekarzem pierwszego kontaktu i to pediatra zwykle podejmuje się -przeważnie skutecznie – terapii schorzeń, o których rozmawiamy.

alergolog płock
Bywają niestety takie schorzenia, dla których doświadczenie i wiedza, jakimi dysponuje nasz pediatra, również nie wystarczają. Nie pozostaje nic innego, jak udać się do specjalisty, którego spektrum działań jest jeszcze węższe, a jednocześnie dotyczy problemów nieżytu dróg oddechowych. Najlepiej, aby w takiej sytuacji nasze dziecko zbadał specjalista chorób płuc lub alergolog, a najlepiej byłoby skonsultować stan zdrowia dziecka zarówno u alergologa, jak i specjalisty chorób płuc. Często opinie obydwu lekarzy są spójne, co jednak zrobić, gdy tak nie jest? Leczenie zamknięte (szpitalne) zazwyczaj kończy się wówczas powołaniem konsylium, w którego składzie na pewno znajdzie się niejeden specjalista chorób płuc, alergolog i pediatra. Leczenie ambulatoryjne podobnych możliwości nie daje, możemy jednak na własną rękę udać się do różnych gabinetów i wysłuchać różnych opinii, a następnie wybrać najbardziej nas przekonującą diagnozę. Jeśli nasz pediatra jest człowiekiem otwartym, nic nie stoi na przeszkodzie, aby owe niezgodne opinie kilku odwiedzanych przez nas alergologów i pulmonologów przedstawić i poprosić o fachowe spojrzenie oraz poradę odnośnie wyboru najlepszej diagnozy. Tak otrzymana, a raczej wybrana diagnoza pociąga za sobą wybór konkretnego specjalisty, a wraz z nim – proponowanej ścieżki terapii.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze i leczeniu? Alergolog i pediatra Płock

Zwróćmy uwagę, czy wybrany przez nas alergolog lub specjalista chorób płuc rozważa kilka dróg leczenia, czy przedstawia nam tylko jedyną słuszną tę, zaproponowaną. Najlepszymi lekarzami są tacy, którzy nie mają przeświadczenia o własnej nieomylności i nie trzymają się kurczowo raz wytestowanej drogi. Dobrze, jeśli lekarz skłania się do nieinwazyjnych form leczenia. Jeden ze znanych terapeutów mawiał – myśl „koń”, nie „zebra”, doszukiwanie się wszędzie najgorszych chorób i straszenie nimi dziecka, a jeszcze bardziej rodzica, nie jest chwalebne i na pewno warto wówczas zdystansować się od takiej diagnozy i terapii. Nie wymuszajmy od alergologa testów na wszystkie alergie świata, bo niepotrzebnie narażamy dziecko na cierpienie, a siebie nierzadko na koszty (nie wszystko refunduje ZOZ). Również specjalista chorób płuc nie zawsze musi przepisać najnowszej generacji antybiotyk o najszerszym spektrum działania. Przecież z armaty nie zastrzelimy muchy – bo starczy zwykła packa. Kiedy już tak starannie wybraliśmy lekarza, dajmy sobie odpocząć i zaufajmy specjaliście.

Komentarze są wyłączone.