Warning: Function putenv() was disabled by the domain protection module. Disable domain protection for this domain in the Server Panel to use this function. in /var/www/html/waf/domain_protection/function_warning.php on line 25
Docieplanie domów, ocieplanie budynków, poddaszy

Ostatnie stadium w budowie domu – elewacje

galeria płock
Meble Płock, dywany, dekoracje okien, porcelana, sypialnia
13 lutego 2013
bioterapeuta
Uzdrowiciel Marek Galikowski
20 lutego 2013

Upiększanie domu poprzez elewacje

Budując dom należy zastanowić się nad wszystkimi jego etapami, aby fundusze przeznaczone na realizację budowy okazały się wystarczające. Niestety często okazuje się, że budowlańcy często zapominają o ostatnim etapie zabudowy i oddają dom w stanie częściowo surowym. Oczywiście mam tu na myśli elewacje, czyli prawidłowe przystosowanie zewnętrznej ściany budynku do warunków atmosferycznych, cieplnych i innych. To czy zastosujemy watę szklaną czy styropian będzie zależało od walorów estetycznych tych substancji. A więc jak będą się prezentować w gotowej zabudowie? Oczywiście należy również przyjąć za pewnik, że cena też odgrywa zasadniczą rolę, czyli za materiały niezbędne do wykonania elewacji użyjemy przede wszystkim surowce w kosztach uzależnionych od pieniędzy, jakie będziemy mieli na koniec budowy. Coraz częstsze zastosowanie styropianu, również w przestrzeni miejskiej tłumaczyć można ceną, ale należy się również zastanowić, czy tego typu materiał będzie idealnie spełniał warunki cieplne dla mieszkańców bloków.

elewacje

Izolacja, ocieplanie poddaszy, elewacje domu!

 

Oczywiście nie tylko elewacje odgrywają znaczącą rolę w tym, aby mieszkańcy dużych blokowisk mogli się cieszyć ciepłem w nawet największym mrozie. Nie należy również zapominać o zamontowaniu odpowiednich okien, a dominującą rolę odgrywają w tym przypadku okna plastikowe lub z specjalnych mieszanek kompozytów. Należy zastanowić się też, czy płytki lub tynki elewacyjne są idealne na przecież kapryśne polskie warunki i czy warto wydać na nie pieniądze, które mogą okazać się niezbędne przy wykończeniu domu lub bloku wewnątrz. Styropian może okazać się wystarczający, chociaż uważa się że jego trwałość może być zbyt niska, aby mógł satysfakcjonować bardziej ambitnych mieszkańców. Jeżeli budujemy na lata, to raczej nie wybierzemy styropianu, a raczej płytki elewacyjne, których walory estetyczne są znacznie wyższe i dom wygląda idealnie. Bloki natomiast na dużą skalę są wręcz skazane na styropian, który spełnia przede wszystkim walory termiczne. A więc zastosowanie specjalnych izolacji trójwarstwowych raczej ich nie dotyczy.

 

Elewacje, izolacja, ocieplanie styropianem! from skuteczni.net on Vimeo.

Komentarze są wyłączone.