Diagnozowanie problemów w klimatyzacji samochodowej

Tanie kwatery Płock, nocleg, noclegi od 20zł!
18 kwietnia 2016
biuro tłumaczeń, biuro tłumaczeń warszawa, biuro tłumaczeń poznań, tłumaczenia przysięgłe, biuro tłumaczeń wrocław, biuro tłumaczeń szczecin, agencja tłumaczeń, biuro tłumaczeń cennik, tłumaczenia dla firm, biuro tłumaczeń rosyjski, biuro tłumaczeń angielski, biuro tłumaczeń niemiecki, biuro tłumaczeń hiszpański
Dlaczego warto wybierać usługi tłumaczeń renomowanych firm?
18 lipca 2016
naprawa klimatyzacji płock

Chociaż odpowiednio serwisowana klimatyzacja samochodowa ma mniejsze szanse, aby się popsuć, to i tutaj często zdarzają się usterki, niektóre występują znacznie częściej. Warto wiedzieć co dzieje się w klimatyzacji, aby uniknąć płacenia zbyt wysokich rachunków za serwis. Oto najczęstsze przykłady usterek w klimatyzacji i jak je rozpoznać.

Problem: gorące powietrze wypływające z klimatyzacji.

To coś, czego nikt z nas nie chce, przecież chodzi o to, by klimatyzacja chłodziła, a nie dodatkowo grzała. Jest to usterka najwcześniej zauważalna ze wszystkich. Na szczęście taka usterka nie dotyczy całego układu klimatyzacji i najczęściej nie jest ona w ogóle zepsuta. Problem leży w układzie ogrzewania lub mieszalnika. Najczęściej naprawa lub wymiana części w tych miejscach rozwiązuje całkowicie problem.

klimatyzacja samochodowa płock

Problem: niedostateczne chłodzenie.

To kolejna usterka, która powoduje zdenerwowanie kierowców, szczególnie w czasie dłuższej podróży. Choć wydaje się, że klimatyzacja działa całkiem sprawnie, to jednak w kabinie ciągle jest zbyt gorąco. Problemem najczęściej okazuje się tu zapchany filtr powietrza. Z powodu zbyt dużej ilości śmieci, które w nim utkwiły nie jest on w stanie prawidłowo go przepuszczać. Rozwiązaniem jest wymiana filtra, co kierowca samochodu jest w stanie uczynić samodzielnie.

filtr powietrza płock

Problem: klimatyzacja nie działa.

Klimatyzacja nie reaguje na żadne działanie ze strony kierowcy samochodu. Problemem jest zbyt niskie ciśnienie płynu chłodzącego w układzie. Jeśli jest ono zbyt niskie nie jest w stanie uruchomić sprężarki, a tym samym uniemożliwia sprawne działanie całego układu. Zaleca się w tym wypadku dokonanie pomiarów ciśnienia i uzupełnienie chłodzenia, o ile jest to konieczne. Jeśli poziom jest optymalny, a klimatyzacja w dalszym ciągu nie uruchamia się, najczęściej świadczy to o problemie powstałym w elektryce urządzenia.

serwis napełnianie odgrzybianie klimatyzacji płock

Problem: silnik podejrzanie głośno buczy przy uruchomieniu klimatyzacji.

Wielu kierowców obawia się, że to problem z silnikiem. Jest to najczęściej problem ze sprężarką, która nie działa prawidłowo. Podejrzany hałas może również dochodzić z samej sprężarki. Problem jest wówczas wspólny i ma w niej właśnie źródło. Świadczy to o wysokim wyeksploatowaniu łożyska sprężarki lub nieprawidłowej współpracy z chłodziwem. Pomocne okazuje się wówczas płukanie całego układu. Czasem konieczna jest wymiana całej sprężarki. Profesjonalny serwis powinien ocenić jej stan, zlecić odpowiednie badania diagnostyczne i zarekomendować najbardziej optymalny sposób naprawy.


auto-klima-drajkowski-logo

MECHANIKA SAMOCHODOWA – AUTO KLIMA PŁOCK

09-400 Płock, ul. Otolińska 25 (obok biurowca Wektra)
024 364 85 25
+48 606 450 204
www: www.drajkowskiserwis.pl/autoklima.html

Komentarze są wyłączone.